Realizácia zasklenia terasy Vitráž Dekoračné sklo Prekrytie bazénu - Relaxačný program

Popis systému

Vytlačiť

Vrchná koľajnica a spodná koľajnica s odtokom, sú prevzaté zo systému COMFORT. Montujú sa na strop a madlo zábradlia. Používa sa dvojkoľaj, trojkoľaj, štvorkoľaj, je teda možné realizovať zasklenia s počtom 2,3,4,6,8 okenných tabúľ, v závislosti na veľkosti loggie. Pohľadovo systém COMFORT PLUS vyzerá ako súvislá sklenená plocha. Krídlo sa odvaľuje na spodnej koľajnici pomocou 2 ložiskových koliesok. Výplň okenného krídla je float sklo hrúbky 6mm. Je osadené v spodnom a vrchnom vodorovnom fixačnom profile. Medzi jednotlivé okenné krídla je vložené číre, UV stabilné PVC tesnenie tvaru "U" s priečnou manžetou, ktoré utesňuje systém. Na obidvoch stranách je osadené madlo s poistkou, ktoré zabraňuje nežiaducemu otvoreniu z vonkajšej strany strany. Systém je možné doplniť sieťkou proti hmyzu, ktorá je osadená v samostatnom ráme vo voľnej koľajnici.

Materiály:
Konštrukcia je z hliníka, s povrchovou úpravou strieborný elox, alebo komaxit štandardne biely, alebo ľubovoľný odtieň RAL. Výplň je štandardne číre sklo Planilux hr. 6mm.

Prevádzka a údržba:
Všetky okenné tabule sa pohybujú, môžu byť dorazené na ľavú alebo pravú stranu, alebo môžu byť vejárovite roztiahnuté v strednej časti loggie. V prípade loggie dlhej 5,8m môžu byť 3 tabule zasunuté na ľavú a 3 na pravú stranu, stredná časť je úplne otvorená. Spodná koľajnica musí byť udržiavaná v čistote pre ľahkú a bezhlučnú prevádzku. Na umývanie hliníkových rámov postačujú bežné saponáty a bežné špongie, hubice. Umývanie sklenených tabúľ je možné vysadením okenného rámu z koľajníc tak, že sa okenný rám zdvihne o cca 1 cm a spodná časť sa vysunie dovnútra. Váha jednej tabule je cca 15-16 kg.

Prednosti:
Prednosťou je presné a spoľahlivé posúvanie tabúľ. Tabule skiel sa pohybujú veľmi ľahko. Celkový dojem je elegancia , ľahkosť, vzdušnosť, veľa svetla.

Nevýhody:
Nie je možné použiť dvojsklo na zvýšenie tepelnej izolácie systému. Systém nie je možné uzamknúť na kľúč (detská poistka). Jedna okenná tabuľa je mierne ťažšia, pri umývaní odporúčame, aby ju vyberali a vkladali dve dospelé osoby.

Saturday the 27th. PROMONT 2015. Joomla 3 Templates Joomlaskins.