Realizácia zasklenia terasy Vitráž Dekoračné sklo Prekrytie bazénu - Relaxačný program

Popis systému

Vytlačiť

Systém je riešený ako závesný, s možnosťou pohybu jednotlivých sklenených dielcov do strán, kde sa jednoduchým spôsobom otočia a následne zaistia. Zavesenie je tvorené profilom v tvare "U" z hliníkovej zliatiny. Tento profil je na požadovanej strane pre otáčanie skiel upravený do tvaru podobného písmenu "D". Táto úprava zaistí pohodlné otočenie jednotlivých sklenených dielcov k bočnej stene. Túto úpravu pre otáčanie skiel je možno vytvoriť na ľubovoľnej strane, prípadne aj na obidvoch stranách.

Sklenená výplň je tvorená tvrdeným sklom o hrúbke 6 mm. Výroba tvrdeného skla spočíva v zakalení už inak pripravených sklenených dielcov. Týmto procesom získava dané sklo na pevnosti v ohybe, je tiež zvýšená jeho odolnosť proti rozbitiu a pri prípadnej deštrukcii nedochádza k tvorbe nebezpečných črepín. Sklenená výplň je na hornom a spodnom okraji zasadená do hliníkových líšt, na ktoré sú upevnené ďalšie komponenty pre funkciu systému.
Spodné klzné vedenie je tvorené opäť hliníkovým výliskom a to v tvare pripomínajúcom písmeno "T". Tento tvar sa osvedčil už v mnohých iných prípadoch, kde zaručuje dobrú stabilitu bez prítomnosti uzavretých dutín.
Vzhľadom k tomu, že celý systém je zavesený pomocou horného pojazdového vedenia v stropnej konštrukcii, spodné vedene staticky nezaťažuje konštrukciu zábradlia. To sa ale netýka zaťaženia v horizontálnej rovine a to hlavne namáhaním vetrom. Uchytenie spodného klzného vedenia je tvorené oceľovými držiakmi požadovaného tvaru podľa daného typu zábradlia.

Zasklievací systém STANDARD je vybavený celou radou ovládacích prvkov, ktoré zaisťujú jeho jednoduchú obsluhu. Takým prvkom je napríklad zaistenie koncového skleneného dielu v uzavretej polohe - horný zámok.Ďalšími sú zaisťovacia kľučka koncového dielu, zaisťovací zámok FAB koncového dielu, vetrací prípravok, bočné tesniace profily krajných dielov, aretačný popruh pre otočené diely a pod..

K zasklievaciemu systému je tiež ponúkaná celá škála doplnkov na želanie ako sú doplnkové tesniace lišty medzi sklá, stropný sušiak na prádlo, tieniace prvky - horizontálne a vertikálne žalúzie a pod..

Samostatne je riešená otázka zakrytia otvorov v zábradlí. Zábradlia sú na objektoch svojím prevedením veľmi rôznorodé a preto je spôsob a následné ocenenie výplne daného zábradlia riešené samostatne od zasklievacieho systému.

Samozrejme systém môže byť inštalovaný s kompletnou výmenou starého zábradlia za nové.

Saturday the 27th. PROMONT 2015. Joomla 3 Templates Joomlaskins.